Ultralight Tri-Proof LED Linear Light 50W IP66 (TRA12095)
Ultralight Tri-Proof LED Linear Light 50W IP66 (TRA12095)
Shipping for products over 300 SAR will be free.
Regular price
192.00 SAR
Sale price
192.00 SAR
Regular price
Shipping calculated at checkout.
You can return the product within 50 days.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 50W |
| Voltage | 220-240V |
| Product Color | White, Black |
| Light Color | 3000K, 4000K, 6500K |
| Product Material | Aluminum |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| LED Type | LUMILEDS |
| Driver Type | PHILIPS |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Diffuser Type | Opal PolyCarbonate |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


