Ultralight Magnetic Track Light White 20 mm (MG-Family)
Ultralight Magnetic Track Light White 20 mm (MG-Family)
Shipping for products over 300 SAR will be free.
Regular price
164.00 SAR
Sale price
164.00 SAR
Regular price
Shipping calculated at checkout.
You can return the product within 50 days.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 6W, 10W, 12W, 18W, 20W, 24W, 40W, 42W |
| Voltage | 24VDC |
| Product Color | Black, White |
| Light Color | 3000K, 4000K |
| Product Material | Aluminum |
| IP Rating | IP20 |
| Warranty | 3 years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| LED Type | OSRAM/BRIDGELUX |
| Light Source | LED Built-in |
| Diffuser Type | Polycarbonate, Glass |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


