Staircase lighting with a 30° beam angle, constructed from high-quality aluminum, featuring an IP54 rating for resistance to water, dust, and all weather conditions, suitable for both indoor and outdoor décor applications while enhancing the aesthetics of the space, and covered by a three-year warranty.
Ultralight LED Stair Light 3W - Modern and Flexible Design (G188-HZT)
Ultralight LED Stair Light 3W - Modern and Flexible Design (G188-HZT)
Shipping for products over 300 SAR will be free.
Regular price
98.00 SAR
Sale price
98.00 SAR
Regular price
Shipping calculated at checkout.
You can return the product within 50 days.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 3W |
| Voltage | 220-240VAC |
| Product Color | White |
| Light Color | Green, Blue, Red, 3000K, 5700K |
| Product Material | Aluminum |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 3 years |
| Cut-out Size | 100mm |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Beam Angle | 30° |
| Diffuser Type | Glass |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


