Ultralight LED Inground Light – Waterproof Outdoor Ground Light (AL4383)
Ultralight LED Inground Light – Waterproof Outdoor Ground Light (AL4383)
Shipping for products over 300 SAR will be free.
Regular price
224.25 SAR
Sale price
224.25 SAR
Regular price
Shipping calculated at checkout.
You can return the product within 50 days.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 8W |
| Voltage | 220V |
| Product Color | Dark Grey |
| Light Color | Green |
| Product Material | Aluminum |
| IP Rating | IP67 |
| Warranty | 3 years |
| Cut-out Size | 110mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Number of Light Sources | 8 |
| Light Source | LED Built-in |
| Diffuser Type | Clear Polycarbonate |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


