Ultralight LED Inground Light 12.5W Rotatable IP67 (BR7867)
Ultralight LED Inground Light 12.5W Rotatable IP67 (BR7867)
Shipping for products over 300 SAR will be free.
Regular price
312.00 SAR
Sale price
312.00 SAR
Regular price
Shipping calculated at checkout.
You can return the product within 50 days.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 12.5W |
| Voltage | AC100-240V |
| Product Color | Stainless Steel |
| Light Color | 3000K |
| Product Material | Stainless Steel |
| IP Rating | IP67 |
| Warranty | 2 years |
| Cut-out Size | 130mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| LED Type | CREE |
| Driver Type | DONE |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Beam Angle | 30° |
| Diffuser Type | Clear Glass |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


