Ultralight LED Flood Light - High Power (WY-FL2090)
Ultralight LED Flood Light - High Power (WY-FL2090)
Shipping for products over 300 SAR will be free.
Regular price
2,628.00 SAR
Sale price
2,628.00 SAR
Regular price
Shipping calculated at checkout.
You can return the product within 50 days.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 800W, 1200W |
| Voltage | AC220-240V |
| Product Color | Dark Grey |
| Light Color | 2000K, 3000K, 4000K, 6500K |
| Product Material | Heavy-Duty Aluminum |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| LED Type | SANAN |
| Driver Type | DONE |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Beam Angle | 90° |
| Diffuser Type | Clear Glass |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


