Ultralight Emergency LED Lighting 4W IP65 (JLEU5WP)
Ultralight Emergency LED Lighting 4W IP65 (JLEU5WP)
A dual-head emergency light with a 4W power output and a 120° beam angle. It features an IP65 rating for resistance to water, dust, and harsh weather conditions. The emergency operation time is 90 minutes, making it suitable for both indoor and outdoor applications. It comes with a two-year warranty.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 4W |
| Voltage | AC120-277V |
| Product Color | White |
| Light Color | 4000K |
| Product Material | ABS Housing |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 2 years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Number of Light Sources | 2 |
| Light Source | LED Built-in |
| Beam Angle | 120° |
| Diffuser Type | Polycarbonate Clear |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


