Ultralight Connectable Recessed & Pendant Linear Light (BR5124)
Ultralight Connectable Recessed & Pendant Linear Light (BR5124)
Linear Light Connectable Recessed & Pendant Linear Light: You Can Install This Linear Recessed to a Wall or Ceiling and Make it a Pendant. Made With Durable Aluminum, With Eaglerise driver and Osram LED chip, which makes the warranty 3 years. Included: 0.6 meter, 1.2 meter linear, L angle, with accessories installation.
Note: Accessories Sold Separately.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 6W, 12W, 24W |
| Voltage | 220-240VAC |
| Product Color | White, Black |
| Light Color | 4000K |
| Product Material | Aluminum |
| IP Rating | IP20 |
| Warranty | 3 years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| LED Type | OSRAM |
| Driver Type | EAGLERISE |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


