Ultra Light 60×60 Panel Light (RDMB48W) – 48W & Dual Color (3000K+6500K)
Ultra Light 60×60 Panel Light (RDMB48W) – 48W & Dual Color (3000K+6500K)
The panel light features a high-quality aluminum housing and operates at 48W.It includes dual lighting colors (3000K + 6500K), making it suitable for offices and interior design applications. The panel comes with a 2-year warranty.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 48W |
| Voltage | 220V |
| Product Color | White |
| Light Color | 3000K+6500K |
| Product Material | Aluminum |
| IP Rating | IP20 |
| Warranty | 2 years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED-Built-in |
| Diffuser Type | Polycarbonate Opal |
| Color Rendering Index (CRI) | 70 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


