Note: The bulb is sold separately.
SPOT LIGHT FRAME 7Cm (BA383) – GU10 Light Holder for Elegant Indoor Lighting
SPOT LIGHT FRAME 7Cm (BA383) – GU10 Light Holder for Elegant Indoor Lighting
Shipping for products over 300 SAR will be free.
Regular price
9.00 SAR
Sale price
9.00 SAR
Regular price
Shipping calculated at checkout.
You can return the product within 50 days.
Frame spotlight with a GU10 base, crafted from high-quality, durable aluminum. Available in multiple colors and features a 360° adjustable frame to position the light as desired. Suitable for interior décor and comes with a 5-year warranty.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | Max.50W |
| Voltage | 12VAC |
| Product Color | White, Gold, Black |
| Product Material | Heavy-Duty Aluminum |
| IP Rating | IP20 |
| Warranty | 2 years |
| Cut-out Size | 70mm |
| Bulb Base | MR16/GU10 |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | Brought Separately |
| Input Frequency | 50/60Hz |


