Ultralight Square GU10 Spotlight Frame – Modern Indoor Ceiling Light (BR165)
Ultralight Square GU10 Spotlight Frame – Modern Indoor Ceiling Light (BR165)
Spotlight frame made of durable aluminum housing, available in three designs: single, double, and triple. It comes in two classic color options (black and white) and features a 180° adjustable frame for flexible lighting direction. Equipped with a GU10 base and 5-Years warranty.
Note: The bulb is sold separately.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | Max.50W, 2X50W, 3X50W |
| Voltage | 12VAC |
| Product Color | Black, White |
| Product Material | Heavy-Duty Aluminum |
| IP Rating | IP20 |
| Warranty | 2 Years |
| Cut-out Size | 80mm, 165mm, 241mm |
| Bulb Base | GU10 |
| Size | Single, Double, Triple |
| Number of Light Sources | 1, 2, 3 |
| Light Source | Brought Separately |
| Input Frequency | 50/60Hz |


