Ultralight Outdoor Linear Pendant Light 80W - IP65 Weather Resistance (BR6737)
Ultralight Outdoor Linear Pendant Light 80W - IP65 Weather Resistance (BR6737)
Outdoor Pendant Linear Light, Power 80W, High Efficiency With High Energy Saving, Certified Saso A, Made of Heavy-Duty Aluminum for heat dissipation and IP65, Making it resistant to extreme weather conditions, Available in Black or White, Light Color is Warm White, Natural Day Light, or Daylight, With Built-in LED Osram and Driver Eaglerise, 3 Years Warranty.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 80W |
| Voltage | 220-240V |
| Product Color | Black, White |
| Light Color | 3000K, 4000K, 6500K |
| Product Material | Aluminum |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 3 Years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| LED Type | Osram LED |
| Driver Type | Eaglerise |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Diffuser Type | Polycarbonate Opal |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


