Ultralight Modern Wall Light 2W (TK-G166)
Ultralight Modern Wall Light 2W (TK-G166)
Modern Wall Light, 2 watts, illuminating from Up and Down with a very narrow light Beam angle. Made from heavy-duty aluminum with an IP54 rating, making it weather-resistant. Suitable for use in homes, restaurants, and hotels.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 2W |
| Voltage | AC220-240V |
| Product Color | White |
| Light Color | 2000K, RED, GREEN, BLUE, YELLOW |
| Product Material | Aluminum |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Number of Light Sources | 2 |
| Light Source | LED Built-in |
| Diffuser Type | Clear |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


