Ultralight LED Wall Light (BD-3020)
Ultralight LED Wall Light (BD-3020)
Shipping for products over 300 SAR will be free.
Regular price
128.00 SAR
Sale price
128.00 SAR
Regular price
Shipping calculated at checkout.
You can return the product within 50 days.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 10W, 20W, 40W |
| Voltage | 220-240V |
| Product Color | Chrome |
| Light Color | 3000K |
| Product Material | Stainless Steel |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 3 years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| LED Type | CREE LED |
| Driver Type | EagleRise |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Diffuser Type | Opal |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


