LED Surface Mounted Light – Stylish and Durable Water-Resistant Lighting (UTL-BH)
LED Surface Mounted Light – Stylish and Durable Water-Resistant Lighting (UTL-BH)
Surface-mounted light featuring a 120° beam angle and instant 100% illumination. Rated IP44 for resistance to water and dust. Available in two colors (black and white). Suitable for both indoor and outdoor spaces. Comes with a 3-year warranty.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 22.5W , 35W , 45W |
| Voltage | 220-240V |
| Product Color | White , Black |
| Light Color | 3000K , 4000K , 6500K |
| Product Material | PolyCarbonate |
| IP Rating | IP44 |
| Warranty | 2 Years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Beam Angle | 120° |
| Diffuser Type | Opal |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


