Ultralight LED Emergency Exit Sign Light (ZF-800S)
Ultralight LED Emergency Exit Sign Light (ZF-800S)
Ultralight Emergency Exit Sign Light , Made with Aluminum for Dissipate Heat , With Multiple Design (EXIT+ مخرج, EXIT, Running) , 3 Hours Emergency Time , 24 Hours for Charging , Battery Life 4 Years.
Suitable for Use in Hallways, Over Doorways, and Stairwells.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 3W |
| Voltage | 220-240VAC |
| Product Color | Silver |
| Light Color | 6500K |
| Product Material | Aluminum |
| IP Rating | IP30 |
| Warranty | 2 Years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Diffuser Type | Acrylic Clear |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


