Save 37%
Ultralight Copper Wall Light (L3163)
Ultralight Copper Wall Light (L3163)
Shipping for products over 300 SAR will be free.
Regular price
235.00 SAR
Sale price
235.00 SAR
Regular price
375.00 SAR
Shipping calculated at checkout.
You can return the product within 50 days.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | Max. 40W, 2x40W |
| Voltage | 220-240V |
| Product Color | Copper |
| Product Material | Copper |
| IP Rating | IP44 |
| Warranty | 2 Years |
| Bulb Base | E27 |
| Number of Light Sources | 1, 2 |
| Light Source | Brought Separately |
| Diffuser Type | Opal Glass |
| Input Frequency | 50/60Hz |


