Ultralight 120x30 Up-down Panel Light - Modern Lighting (BR6740)
Ultralight 120x30 Up-down Panel Light - Modern Lighting (BR6740)
120×30 cm LED Up & Down Panel Light, 60W, featuring Samsung LED chips and an aluminum body. Provides balanced upward and downward lighting, ideal for modern indoor spaces such as offices and commercial areas.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 60W |
| Voltage | 220-240 |
| Product Color | Black/White |
| Light Color | 3000K/4000K/6500K |
| Product Material | Aluminum |
| IP Rating | IP20 |
| Warranty | 3 years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| LED Type | Samsung LED |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Diffuser Type | Opal |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


