Ultralight Warning Road Light (FYL0081)
Ultralight Warning Road Light (FYL0081)
A solar-powered emergency light featuring an IP54 rating for resistance to water, dust, and harsh weather conditions. It offers up to 20 hours of operation with a 20-hour charging time, making it suitable for outdoor applications. It comes with a two-year warranty.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 0.5W |
| Voltage | DC3.7V |
| Product Color | Black |
| Light Color | 2700K |
| Product Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 years |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Diffuser Type | Clear Polycarbonate |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |


