جميع ما تحتاج من أدوات كهربائية وبأسعار مناسبة تحت سقف واحد اختيارات متنوعة من اللمبات ومفاتيح الكهرباء وجودة عالية
Ultralight 50W LED Bulb E40 Base (UTL-S2)
Ultralight 50W LED Bulb E40 Base (UTL-S2)
Shipping for products over 300 SAR will be free.
Regular price
57.50 SAR
Sale price
57.50 SAR
Regular price
Shipping calculated at checkout.
You can return the product within 50 days.
Couldn't load pickup availability
Payment and security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor do we have access to your credit card information.
| Power Consumption | 50W |
| Voltage | 220-240V |
| Product Color | White |
| Light Color | 3000K, 6500K |
| Product Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP20 |
| Warranty | 3 years |
| Bulb Base | E40 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Number of Light Sources | 1 |
| Light Source | LED Built-in |
| Beam Angle | 90° |
| Diffuser Type | Opal |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |
What customers are saying
Verified reviews from real shoppers.


